Projekty kulturalno-rozrywkowe

Zbiórka świąteczna rePREZENTuj UEP

RePREZENtuj UEP to zbiórka świąteczna organizowana już od wielu lat przez PSUEP. Na stoisku wystawianym na UEP oraz w biurze PSUEPu zbieramy dary, takie jak: słodycze, książki, zabawki lub inne rzeczy wskazane przez wybrane placówki, potrzebujące wsparcia. W czasie wydarzenia trwa dodatkowo zbiórka pieniędzy na najpotrzebniejsze rzeczy dla wybranych placówek opiekuńczych.

Festiwal Muzyczny Integralia

Jest to jednodniowy festiwal muzyczno – stand-up’owy, współtworzony z Akademią Wychowania Fizyczego w Poznaniu. Producentem wydarzenia jest Fundacja Jeden Uniwersytet, która pomaga zapewnić zaplecze techniczne i prawne wydarzenia. Oprócz muzycznej rozrywki, na festiwalu występują elementy sportowe oraz różnorodne animacje sceny. Jest to event organizowany w ramach świętowania studenckiego maja. Co roku na Integraliach występują gwiazdy muzyki hip-hop. Jest to największy organizowany przez Parlament event w trakcie roku akademickiego.

Welcome to UEP

Projekt skierowany przede wszystkim do studentów pierwszego roku, który ma na celu wesprzeć integrację między nowymi osobami, lepsze poznanie miasta oraz uczelni. Wydarzenie podzielone jest na 3 etapy: gra terenowa, odwiedzanie wybranych lokali gastronomicznych oraz impreza kończąca cały event.

Bal Studencki UEP

Bal to bardzo uroczysta impreza, na której królują długie suknie, garnitury i smokingi. Wynajmowana jest wielka sala, do tańca przygrywa DJ, wszystkiemu towarzyszy pyszne jedzenie. Zabawę uwiecznia fotograf, nad bezpieczeństwem czuwają ochroniarze, a w trakcie wieczoru odbywa się również loteria charytatywna.

Adapt UEP

Obóz, który na celu ma zintergrowanie studentów pierwszych i kolejnych lat. Jest to idealny sposób na spędzenie ostatnich dni wakacji i dobry początek nowego roku akademickiego. Przez cały tydzień uczestnikom zapewniane są różne atrakcje, takie jak: imprezy, zabawy integracyjne i wiele innych. Czas spędzony wspólnie nad morzem pozwala na integrację zarówno uczestników pierwszorocznych jak i osób starszych.

Imprezy klubowe

PSUEP organizuje również imprezy klubowe, m.in. Otrzęsiny, Andrzejki czy Mikołajki. Są one otwarte tylko dla studentów i pozwalają na integrację społeczności studenckiej w rytmie najlepszych hitów.